Rokitnica traci szansę?

WKS Rokitnica przegrał z Mabudo Ferax Suchoczasy w meczu 20. kolejki rozgrywek grupy IV sieradzkiej B-klasy. Wyjazdowa porażka 1:2 bardzo oddala podopiecznych Pawła Parteki od awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Piłkarze Rokitnicy rozpoczęli spotkanie w całkowicie nowym zestawieniu, co szybko przyniosło skutki w postaci dwóch straconych bramek. Chaos w grze defensywnej WKS już w 10. minucie wykorzystali gracze Mabudo. Po uderzeniu zza pola karnego i interwencji bramkarza, piłka odbiła się od poprzeczki. Najszybciej dobiegł do niej Tomasz Abramczyk i z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Kilka minut później było już 2:0. Po nieporozumieniu przed polem karnym WKS, piłkę przejął pomocnik Mabudo, Artur Kanty, i mocnym strzałem pokonał Rafała Chmielewskiego.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze cofnęli się do defensywy i postanowili walczyć o utrzymanie korzystnego wyniku. Dynamiczne ataki WKS nie przynosiły jednak rezultatu. Strzały Dominika Sowiaka, Kamila oraz Jarka Marczaków, bronił bramkarz Mabudo, Sebastian Kanty. W 55. minucie gry gospodarze przeprowadzili groźny kontratak. Z lewej strony boiska wbiegł w pole karne niepilnowany napastnik gospodarzy. Aby zapobiec stracie gola w sytuacji „sam na sam”, bramkarz WKS musiał uciec się do faulu. Po chwili jednak Chmielewski fantastycznie obronił rzut karny, wykonywany przez pomocnika Mabudo. Ofensywna gra Rokitnicy musiała w końcu przynieść efekty. W 60. minucie w zamieszaniu w polu karnym, piłkę przejął Kamil Marczak. Napastnik, mocnym strzałem w długi róg, umieścił piłkę w siatce. Frontalne ataki WKS były coraz groźniejsze, jednak skomasowana defensywa Mabudo nie pozwalała na kończenie akcji strzałem. Mecz zakończył się zwycięstwem Mabudo Ferax 2:1.

WKS Rokitnica – Mabudo Ferax Suchoczasy 1:2 (0:2)
Kamil Marczak 60′ – Tomasz Abramczyk 10′, Artur Kanty 14′

WKS: Chmielewski – Świercz, M. Miszczak, Marynowski, Hańczka (65′ Kołasiński) – Sowiak, K. Miszczak, Siewierski (20′ Szczechowicz), Ozimek – K. Marczak, J. Marczak

Mabudo: Kanty S. – Grzanka, Kalitka, (70′ Janiak), Kurzawa, Pawlicki, Kmiecik, Kanty A. (60′ Zięterski A.), Abramczyk (45′ Mikołajczyk), Furmańczyk, Zięterski K., Werner

Źródło: wks-rokitnica.futbolowo.pl, tsmabudoferax.futbolowo.pl