Pięć bramek Kobierskiego

Strzelić pięć bramek w jednym meczu to wyczyn nie lada, niezależnie od poziomu rozgrywek. W miniony weekend takim wyczynem popisał się w sieradzkiej A klasie Marcin Kobierski, a jego zespół rezerwy Warty Sieradz rozbiły Victorię Szadek w puch, wygrywając 8:0!

Pierwszą swoją bramkę Kobierski ustrzelił już po dwóch minutach. Przed przerwą dołożył jeszcze dwa trafienia kompletując klasycznego hat-tricka. Dla wychowanka Warty to jednak wciąż było mało. W drugiej połowie 27-letni napastnik dołożył jeszcze dwa trafienia i z pięcioma golami został niewątpliwie największym bohaterem weekendu na boiskach okręgu sieradzkiego.

Pozostałe bramki dla Warty II zdobyli Balcerzak, Świątczak i Woźniak. Zespół z Sieradza wygrał 8:0 i został pierwszym liderem A klasy gr. II. To był w ogóle bardzo udany weekend dla Warty. Pierwszy zespół klubu z Sieradza także wysoko wygrał swój mecz w III lidze. Pokonując Narew Ostrołęka 5:1 Warta została liderem III ligi.

Warta II Sieradz – Victoria Szadek 8:0 (4:0)
Bramki: Kobierski M. (2′, 23′, 41′, 48′, 56′), Balcerzak (9′), Świętczak (70′), Woźniak (90′)

Skład Warty II: Kruk – Kobierski Piotr, Zawalich, Świętczak, Marek (65` Świtała) – Balcerzak (70` Kubiak), Sobczak (60` Woźniak), Szumicki, Bereżecki (80` Kuras) – Sroczyński, Kobierski Marcin.