Starszy SMS lepszy od Brzezin

Juniorzy starsi UKS SMS Łódź przygotowujący się do rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych wygrali na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Startem Brzeziny (łódzka klasa okręgowa) 6:3 (1:1). Trzy bramki dla podopiecznych Piotra Grzelaka zdobył Mateusz Gul.

Start zaatakował  od samego początku. Już w 1. minucie meczu nie upilnowany w polu karnym Mateusz Paturaj nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Niecały kwadrans później błąd popełnił Maciej Borowski, który podał niefortunnie w polu karnym do wbiegającego napastnika UKS SMS, a ten bez trudu umieścił piłkę w siatce. Po tym golu gospodarze starali się pójść za ciosem i strzelić drugą bramkę. W 20. minucie Maciej Borowski był bliski strzelenia bramki samobójczej, ale na posterunku był Michał Jaworowski. W końcówce pierwszej odsłony aktywniejsi byli piłkarze UKS SMS, ale nie udało im się pokonać Michała Jaworowskiego.

Tuż po wznowieniu gry w polu karnym łodzian faulowany był Mateusz Paturaj. Do piłki podszedł Robert Szubert i Start ponownie objął prowadzenie. Brzeziny długo się nie cieszyły z prowadzenia bo w 50. minucie gospodarze wykorzystali błąd źle ustawionego w bramce golkipera Startu i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego ponownie trafili do siatki. Młodzi łodzianie poszli za ciosem i chwilę później prowadzili 3:2. W 61. minucie po dośrodkowaniu Tomasz Kaźmierczaka z rzutu wolnego w pole karne, bramkarz UKS SMS wypuścił piłkę z rąk, a dobiegający Mateusz Paturaj piętką strzelił wyrównującego gola. Ostatnie dwadzieścia minut to fatalne błędy w obronie w wykonaniu brzezinian. Skutkowało to stratą trzech kolejnych bramek i UKS SMS Łódź zasłużenie wygrał 6:3.

UKS SMS Łódź (juniorzy starsi) – Start Brzeziny 6:3 (1:1)
Bramki: Mateusz Gul 3, Bartosz Bujalski, Marcin Kiwak, Dawid Berg- Mateusz Paturaj 2, Robert Szubert