Juniorzy SMS lepsi od Neru

Juniorzy UKS SMS Łódź występujący w lidze makroregionalnej wygrali 3:2 (1:2) z Nerem Poddębice (łódzka klasa okręgowa) w meczu sparingowym przygotowującym do rundy wiosennej. Młodzi łodzianie przegrywali już 0:2, ale potrafili odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:2.

Poddębiczanie przez pierwsze dwa kwadranse byli stroną dominującą. Mimo to do siatki rywali po raz pierwszy trafili w 36. minucie. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Woźniak. Chwilę później na 2:0 podwyższył Jakub Jesionowski. Wtedy wydawało się, że Ner kontroluje przebieg meczu. Ambitnie grający łodzianie jeszcze przed przerwą za sprawą Sebastiana Szerszenia zdobyli kontaktowego gola.

Drugie czterdzieści pięć minut było bardzo wyrównane. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie potrafiła dłużej utrzymać się przy piłce. W 79. minucie do remisu doprowadził Krystian Maruszewski. Gospodarze poszli za ciosem i trzy minuty później Damian Sosin strzelił trzecią bramkę dla UKS SMS. Ner starał się wyrównać, ale wynik nie zmienił się już do końcowego gwizdka i po dobrym meczu juniorzy SMS wygrali 3:2.

UKS SMS Łódź (juniorzy liga makroregionalna) – Ner Poddębice 3:2 (1:2)
Bramki: Sebastian Szerszeń 43, Krystian Maruszewski 79, Damian Sosin 82 – Krzysztof Woźniak 36, Jakub Jesionowski 40