Pewny awans LUKS Bałucz

LUKS Bałucz wygrał z Maximum Gattą Zduńska Wola 4:2 (2:1) w meczu I rundy Pucharu Polski okręgu sieradzkiego. Znakomite spotkanie rozegrał Bartłomiej Stasiak, który strzelił w tym spotkaniu trzy gole.

Początek meczu nie zapowiadał przegranej gospodarzy bo już w 14. minucie Tomasz Wolski po indywidualnej akcji uzyskał prowadzenie dla zespołu Maximum. Goście zaczęli przeprowadzać coraz groźniejsze akcję i w 42. minucie Bartłomiej Stasiak zdobył wyrównującą bramkę. Ten sam zawodnik strzelił jeszcze dwa gole w całym meczu. Po przerwie ponownie Tomasz Wolski przeprowadził indywidualnie akcję, ale tym razem został faulowany przez bramkarza gości. Rzut karny na bramkę zamienił Mariusz Zdzieszek. Taki wynik utrzymywał się do 82. minuty. Wtedy doszło do nieporozumienia pomiędzy bramkarzem a obrońcą Gatty i padł gol samobójczy. Goście poszli za ciosem, strzelili jeszcze dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Bałucza.

Maximum Gatta Zduńska Wola – LUKS Błaucz 2:4 (1:2)
Bramki: Tomasz Wolski 14, Mariusz Zdzieszek 50-karny – Bartłomiej Stasiak 42, 75, 90, samobójcza 82

Maximum: Marcin Kłos – Michał Swarzyński, Stanisław Rzeźniczak, Tomasz Wolski, Tomasz Pastusiak, Sylwester Wójcik, Mariusz Zdzieszek, Dominik Jaros, Witold Skalski, Arkadiusz Wasilewski, Grzegorz Skowronek, Marek Różański

Bałucz: Maciej Kruż – Krzysztof Ratajczyk, Michał Kowalczyk, Adam Dobrowolski, Łukasz Gamoń, Jakub Ratajczyk, Dominik Gromada, Michał Plusiewicz, Tomasz Kaczynski, Bartłomiej Stasiak, Adrian Czarnek, Arkadiusz Waga, Damian Klocek, Karol Cichosz, Michał Smolnik, Marcin Janecka.

Źródło: Lech Kulma