Żeńska Pogoń awansowała do finału

Znamy już finalistki wojewódzkiego Pucharu Polski. Decydujący o awansie na szczebel centralny mecz odbędzie się 9 września o 17:00 przy ulicy Minerskiej w Łodzi. Astoria Szczerców Junior zmierzy się w nim z Pogonią Zduńska Wola. W niedzielę podopieczne Krzysztofa Kochelaka pokonały przed własną publicznością Włókniarza Konstantynów 3:1 (1:0).

Kibice obejrzeli zacięte spotkanie, a pierwsza bramka padła tuż przerwą kiedy to Klaudię Koryszko pokonała Julia Szymczak. Trzy minuty po zmianie stron na 2:0 podwyższyła Julita Torzewska. Włókniarz nie poddawał się i w 63. minucie, za sprawą Mai Prusińskiej strzelił kontaktowego gola. Wynik spotkania ustaliła Anna Bergier wykorzystując sytuację sam na sam z Koryszko.

Pogoń Zduńska Wola – Włókniarz Konstantynów 3:1 (1:0)
Bramki: Julia Szymczak 45, Julita Torzewska 48, Anna Bergier 90 – Maja Prusińska 63