Goncalo Gregorio odczarował bramkę ŁKS

ŁKS Łódź nadal z kompletem punktów na zapleczu PKO Ekstraklasy. W drugiej połowie, przy prowadzeniu 2:0, zespół trenera Wojciecha Stawowego stracił jednak pierwszą w tym sezonie bramkę. W 57. minucie spotkania na Stadionie Ludowym Arkadiusza Malarza pokonał Goncalo Gregorio. Wcześniej bramki dla ŁKS strzelili Michał Trąbka i Pirulo.

Trąbka trafił do bramki Zagłębia po kwadransie gry pokonując Krystiana Stępniowskiego strzałem z około 14 metra. Zagłębie mogło i powinno wyrównać, ale w 25. minucie wspaniałą interwencją popisał się Arkadiusz Malarz broniąc strzał Martima Maia.

Pięć minut po wznowieniu gry było 2:0 dla ŁKS. Bezpośrednim strzałem z wolnego popisał się Pirulo. W 57. minucie Zagłębie wyprowadziło szybką akcję od swojej bramki, błąd obrony gości wykorzystał Goncalo Gregorio i lobem przerzucił piłkę nad Malarzem. Nerwowa końcówka meczu, mimo okazji z obu stron, nie przyniosła już zmiany wyniku. ŁKS mógł cieszyć się z czwartego w tym sezonie zwycięstwa.

Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 1:2 (0:1)
Bramki: Goncalo Gregorio 57 – Michał Trąbka 16, Pirulo 50

ŁKS: Malarz – Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak (72′ Dankowski) – Pirulo, Maksymilian Rozwandowicz (82′ Toik), Srnić (46′ Nawotka), Trąbka, Ratajczyk (46′ Gryszkiewicz) – Corral (46′ Sekulski)