Przerwana dobra seria Unii Skierniewice

Rezerwy Legii Warszawa przerwały efektowną serię Unii Skierniewice siedmiu meczów bez porażki w grupie pierwszej III ligi. W sobotę, w ostatnim w tym roku jesiennym pojedynku ligowym, podopieczni trenera Rafała Smalca okazali się gorsi od rywala przegrywając 0:2 (0:1). Warszawianie wygrali to spotkanie zasłużenie, mieli zresztą w swoich szeregach Inakiego Astiza oraz Luisa Rochę.

Goście wyszli na prowadzenie w 23. minucie po golu Mateusza Hołowni. Unia starała się odpowiedzieć bramką, ale grała bojaźliwie, jakby nie wierząc, że jest w stanie doprowadzić do remisu, choć stwarzała zagrożenie pod bramką gości.

Po zmianie stron Legia II była częściej w posiadaniu piłki i w 72. minucie Portugalczyk Luis Rocha ustalił wynik meczu. Skierniewiczanie, mimo przegranej, mają za sobą udaną jesień. W 18 meczach zdobyli 30 punktów i miejsce w pierwszej ósemce tabeli półmetka, czyli tzw. grupie mistrzowskiej, jest jak najbardziej realne. Wszystko wyjaśni się po trzech, zaplanowanych na marzec 2021 roku, kolejkach.

Unia Skierniewice – Legia II Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Hołownia 23, Luis Rocha 72

Unia: Brudnicki – Dudziński, Czarnecki, Stępień, Kudriawcew – Łojszczyk, Dzięgielewski (82′ Uthke-Nowak), Pieńkowski, Berłowski (68′ Kłąb) – Karasek, Robert Kowalczyk (75′ Jasiński)