Klęska z Bałtiką na pożegnanie Turcji

W swoim ostatnim spotkaniu na zgrupowaniu w Turcji ŁKS przegrał z rosyjską Bałtiką Kaliningrad 0:5 (0:1). Zespół Wojciecha Stawowego zagrał w eksperymentalnym ustawieniu – w składzie znaleźli się piłkarze, którzy grali w mniejszym wymiarze czasowym w poprzednich sparingach. W sobotę łodzianie wrócą do kraju, a już we wtorek (9 lutego) czeka ich mecz Pucharu Polski z Legią.

W pierwszej części spotkania przewagę mieli Rosjanie, a ŁKS miał problemy ze skonstruowaniem składnej, podbramkowej sytuacji. 1:0 to był najniższy wymiar kary.

Ciekawostką mogło być, po zmianie stron, głośne nawoływanie muezina. Boisko w Belek położone jest bowiem obok meczetu. Zespół Wojciecha Stawowego myślami był już chyba w samolocie gdyż w drugiej połowie, a w szczególności w ostatnich dwudziestu minutach, tracił bramkę za bramką.

ŁKS Łódź – Bałtika Kaliningrad 0:5 (0:1)
Bramki: Artem Meschcaninov 16, Yan Kazaev 69, 72, Mikhail Markin 75, 89-karny

ŁKS: Arndt (46′ Kot) – Dankowski, Carlos Moros Gracia, Marciniak, Radziński – Rozwandowicz, Gryszkiewicz, Srnić, Kelechukwu Ibe-Torti, Sajdak – Janczukowicz. Na zmiany weszli: Nawotka, Tosik