Podział punktów i niedosyt w Bełchatowie

GKS Bełchatów wreszcie wyzerował swoje konto punktowe i nie ma już minusa. Po środowym pojedynku 4. kolejki II ligi pozostał jednak niedosyt. Drużyna Patryka Rachwała zremisowała bowiem ze Śląskiem II Wrocław 1:1 (0:1) mając w drugiej połowie kilka sytuacji do strzelenia zwycięskiego gola. W doliczonym czasie gry jeden z obrońców Śląska II wybił piłkę z linii bramkowej.

Bełchatowianie zaczęli najgorzej jak mogli – od prostych błędów w obronie. W 4. minucie Kewin Komar zapobiegł utracie bramki, ale 120 sekund później był już bezradny, a piłkę w bramce umieścił Adrian Bukowski. Przyjezdni mogli pójść zresztą za ciosem. Stworzyli jeszcze kilka sytuacji, ale bez efektu bramkowego. Jedyną sytuację w tym okresie meczu GKS stworzył w 11. minucie, kiedy w spojenie słupka z poprzeczką trafił Szymon Sołtysiński. Po dwóch kwadransach bełchatowianie otrząsnęli się wreszcie z przewagi rywala. W 33. minucie powinno być 1:1. Nad poprzeczką przeniósł jednak piłkę Sołtysiński. Chwilę później Józef Burta miał duże kłopoty po mocnym strzale Damiana Warneckiego.

Co odwlecze, to nie uciecze. GKS atakował i w 55. minucie dopiął swego. Do wyrównania doprowadził strzałem z najbliższej odległości Sołtysiński. W 67. minucie Brunatni mogli stracić kuriozalnego gola. Z 25 metrów strzelał Adrian Łyszczarz. Dość łatwą piłkę odbił w przedziwny sposób Komar, ale na szczęście nie wpadła ona do bramki. W odpowiedzi przed szansą stanął Dawid Flaszka, ale fatalnie przestrzelił. W ostatnim kwadransie na placu gry pojawili się: Michał Graczyk i Jewhen Radionow. Przewaga bełchatowian stała się jeszcze bardziej wyraźna, ale brakowało skuteczności. W 84. minucie Radionow wyłożył piłkę Flaszce jak na przysłowiowej patelni. Ten jednak nie trafił z dziesięciu metrów. W doliczonym czasie gry obrońcy Śląska II wybili zaś piłkę z linii bramkowej.

GKS Bełchatów – Śląsk II Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: Szymon Sołtysiński 55 – Adrian Bukowski 6

GKS II: Komar – Mateusz Gancarczyk, Klabnik, Szymorek, Golański (74′ Graczyk) – Sołtysiński ż (89′ Bielka), Warnecki, Kunka ż, Waldemar Gancarczyk, Ryszka (74′ Radionow) – Flaszka