Omega zatrzymana w Kwiatkowicach

Kilkanaście dni temu piłkarze LKS Kwiatkowice wygrali na swoim boisku z Polonią Piotrków 3:1 (1:0). Goście przyjechali do Kwiatkowic jako wicelider IV ligi. W niedzielę podopieczni trenera Jakuba Olczyka okazali się lepsi od Omegi Kleszczów prowadzonej przez trenera Jacka Berensztajna, która po 12. kolejce zajmowała w czwartoligowym rankingu drugie miejsce.

Pierwsza połowa tego zaciętego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Już pierwsza groźna akcja gospodarzy po przerwie zakończyła się golem strzelonym przez Michała Stasiaka. 10 minut później Maciej Kwaśniak podwyższył na 2:0, a pięć minut później do bramki miejscowych trafił Jan Jaszczak. W końcowych minutach spotkania Omega uzyskała przewagę, trener Jacek Berensztajn dokonał kilku zmian, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

LKS Kwiatkowice – Omega Kleszczów 2:1 (0:0)
Bramki: Michał Stasiak 48, Maciej Kwaśniak 58 – Jan Jaszczak 63

Kwiatkowice: Piotrowski – Pierzyński, Rzeźniczak, Michał Bogdan, Pęgowski – Sut (70′ Dzięciołowski), Jurkowski (70′ Wojtczak), Stasiak, Lewandowski (61′ Smolarek) – Kwaśniak, Stańczyk (89′ Rogalski).

Omega: Wiśniewski – Kowalik, Niedbała, Łukasik, Michalak (70′ Załęski) – Pieniążek, Łudczak (70′ Krzysztof Kowalski), Roczek (60′ Lenarczyk), Bąkowicz (60′ Tomesz) – Jaszczak (60′ Ociepa), Szewczyk (70′ Paweł Kowalski).