Bezkrólewie w Łodzi, Widzew uratował remis

67, Derby Łodzi zakończyły się podziałem punktów i patrząc obiektywnie na przebieg spotkania remis jest wynikiem sprawiedliwym. ŁKS zaczął znakomicie, prowadził na stadionie odwiecznego rywala 2:0, ale Widzew nie miał zamiaru rezygnować. Strzelił najpierw kontaktową, a później wyrównującą bramkę. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry meczową piłkę mieli goście.

Po pierwszym wyrównanym kwadransie do głosu doszedł ŁKS. Znakomitą akcję przeprowadził Pirulo, uderzył na bramkę Jakuba Wrąbla, a futbolówka odbiła się jeszcze od Daniela Tanżyny i wpadła do bramki. Goście mogli pójść za ciosem. Minutę później oko w oko z Wrąblem znalazł się Maciej Radaszkiewicz. W ostatniej chwili piłkę wybił mu jednak Patryk Stępiński. ŁKS dalej był w natarciu i w 29. minucie podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Maciej Dąbrowski. Widzew nie miał zamiaru jednak spuszczać głów. Jeszcze przed przerwą strzelił kontaktową bramkę. Stępiński pokonał Dawida Arndta po centrze z rzutu rożnego i do przerwy mieliśmy 2:1 dla ŁKS.

Po zmianie stron Widzew zyskał przewagę, która z minuty na minutę była coraz bardziej wyraźna. ŁKS umiejętnie się jednak bronił. W ostatnim kwadransie Janusz Niedźwiedź zaryzykował zmieniając ustawienie na ultraofensywne. Wyrównującego gola strzelił jednak obrońca – a konkretnie Tomasz Dejewski. Gospodarze jeszcze mocniej przycisnęli, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry z boiska za brutalny faul wyprostowaną nogą wyleciał Ricardinho. Piłkę meczową miał jednak ŁKS. Na wysokości zadania stanął jednak Jakub Wrąbel broniąc uderzenie Antonio Domingueza.

Widzew Łódź – ŁKS Łódź 2:2 (1:2)
Bramki: Patryk Stępiński 41, Tomasz Dejewski 87 – Pirulo 17, Maciej Dąbrowski 29

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Tanżyna – Zieliński ż, Mucha (76′ Montini), Tetteh (46′ Fabio Nunes), Danielak, Michalski, Kun (81′ Karasek ż) – Guzdek

ŁKS: Arndt – Szeliga ż, Dąbrowski, Koprowski ż, Klimczak – Pirulo (81′ Moreno), Dominguez, Rozwandowicz ż (72′ Tosik ż), Rygaard (80′ Nacho Monsalve), Wolski ż (66′ Ricardinho cz) – Radaszkiewicz (72′ Corral)