Puchar Polski: Wymęczony awans Warty

Niewiele brakowało, aby sensacyjnie zakończyło się półfinałowe spotkanie Pucharu Polski okręgu sieradzkiego pomiędzy liderem grupy trzeciej KEEZA Klasy Okręgowej WKS Wieluń, a przodownikiem IV ligi Wartą Sieradz. Po 90 minutach był remis 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka, w której gola strzelili sieradzanie. Sędzia pokazał zawodnikom obu drużyn trzy czerwone kartki.

Miejscowi objęli prowadzenie w 42. minucie po golu Pawła Kołodzieja z rzutu karnego. Goście wyrównali już w doliczonym czasie gry, a piłkę do wieluńskiej bramki skierował Damian Głowacki. W 102. minucie gola na wagę awansu strzelił zawodnik Warty Jakub Piela.

Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Czerwonymi kartkami (drugie żółte) ukarani zostali Łukasz Chojecki (116. minuta) i Mikołaj Bociek (120. minuta). Bezpośrednią czerwoną kartkę dostał natomiast Dominik Smolnik.

Sieradzanie wywalczyli awans na szczebel wojewódzki. Awansował także Orkan Buczek, który pokonał w Zduńskiej Woli po dogrywce miejscową Pogoń 2:1.