AKTUALNOŚCI
Łódzka Liga Walking Futbolu – zapisy

Łódź to stolica polskiego walking futbolu. To właśnie tutaj ma swą siedzibę powstałe w 2019 roku Stowarzyszenie Walking Futbol Polska i tutaj, w tę odmianę piłki nożnej, gra najwięcej osób. Nie jest więc niespodzianką, że pierwsze w Polsce regularne rozgrywki ligowe niebawem wystartują w Łodzi.

promocja keeza

Właśnie rozpoczynamy proces zgłaszania drużyn. Chcemy, żeby Łódzka Liga Walking Futbolu była wielkim wydarzeniem dla grających, którzy co tydzień będą cieszyli się ze zwycięstw, analizowali przyczyny porażek, studiowali terminarz, ligową tabelę, liczyli, punkty i bramki. Rozgrywki sezonu 2022 rozpoczną się pod koniec kwietnia, a zakończą uroczystą galą w listopadzie. Już od pewnego czasu planowaliśmy stworzyć ligę i teraz jest na to dobry moment. Liczba grających w naszym regionie stale rośnie i powstanie ligi jest po prostu nieuniknione – mówi Jarosław Paradowski z WFP.

Organizatorzy planują, że w tym sezonie w rozgrywkach wystartuje 6-8 drużyn. W jednej drużynie będzie grało sześć osób. Co bardzo ciekawe, będą to zespoły mieszane: trzy kobiety i trzech mężczyzn. Taka formuła gry w walking futbol jest bardzo popularna na zachodzie Europy.

Każdy, kto chciałby zagrać w Łódzkiej Lidze Walking Futbolu powinien zgłosić się do Stowarzyszenia Walking Futbol Polska. Wszelkie niezbędne informacje na temat ligi można uzyskać pod numerem telefonu 690 990 278 (Jarosław Paradowski) lub pisząc maila na kontakt@walkingfutbol.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments