Remis, który jest porażką Pelikana

Pelikan Łowicz zremisował w niedzielę na swoim boisku mecz 30. kolejki grupy pierwszej III ligi z GKS Wikielec 1:1 (0:0). Było to spotkanie drużyn walczących o utrzymanie. Łowiczanie mają teraz na koncie 36 punktów i znajdują się tuż nad strefą spadkową. Trzeba pamiętać, że z III ligą pożegna się co najmniej sześć zespołów, bowiem z II ligi spadła Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

W pierwszej połowie tego zaciętego spotkania kibice nie obejrzeli żadnego gola. W 58. minucie nieoczekiwanie na prowadzenie wyszli goście, a bramkarza miejscowych Patryka Orła pokonał Hubert Otręba.

Łowiczanie uratowali punkt w 70. minucie po golu Jakuba Pawlickiego. W końcówce spotkania Pelikan miał okazje na trafienia za trzy punkty, ale żadnej nie wykorzystał.

Pelikan Łowicz – GKS Wikielec 1:1 (0:0)

Bramki: Jakub Pawlicki 70 – Hubert Otręba 58

Pelikan: Orzeł – Stawikowski, Pomianowski, Sołtysiński, Kolus (83′ Kuciński) – Woliński, Olpiński (83′ Ziółkowski), Pawlicki (78′ Mycka), Garnysz (60′ Falkowski) – Tabor (60′ Łojszczyk),  Dwórzyński.