Udana inauguracja Warty Sieradz

Historia lubi się powtarzać. 17 lat temu Warta Sieradz wygrała w Pucharze Polski na stadionie MOSiR z Jagiellonią II Białystok 3:1 i w sobotnie popołudnie ponownie pokonała ten zespół w takim samym stosunku. Tym razem było to jednak spotkanie inaugurujące sezon w grupie pierwszej III ligi, której podopieczni trenera Marcina Węglewskiego są beniaminkiem. Mecz oglądało ponad 800 kibiców.

Zaczęło się dla gospodarzy nieciekawie, bo w 9. minucie Bartosz Bernatowicz z bliska, po centrze z rzutu rożnego, wepchnął piłkę do siatki. Warta opanowała jednak tremę i grała coraz lepiej, czego efektem był gol strzelony głową przez Wiktora Płanetę w 25 minucie.

Ten sam zawodnik w 68. minucie posłał prawdziwą bombę na bramkę gości i było 2:1 dla miejscowych. Warta nie zwalniała i tuż przed końcem spotkania Jakub Pawłowski ustalił wynik meczu na 3:1.

Warta Sieradz – Jagiellonia II Białystok 3:1 (1:1)
Bramki: Wiktor Płaneta 25, 58, Jakub Pawłowski 85 – Bartosz Bernatowicz 9

Warta: Miazek – Adamiak, Stolarczyk, Filipiak, Mielczarek (85′ Pawlak) – Lewandowski, Kępczyński, Pawłowski, Głowacki – Sionkowski (85′ Piela) – Płaneta (78, Kręcichwost).