Widzew II Łódź znów liderem IV ligi

Duża niespodzianka w Bełchatowie. Fundacja Akademia GKS Bełchatów po raz drugi w tym sezonie straciła punkty w meczu IV ligi łódzkiej. Po raz drugi zresztą na własnym stadionie. Po przegranej z Widzewem II Łódź 0:2 drużyna Bogdana Jóźwiaka (na zdjęciu) zremisowała z AKS SMS Łódź 0:0. Bohaterem pojedynku był bramkarz przyjezdnych Maciej Humerski.

37-letni golkiper najlepsze lata gry ma już za sobą, ale nadal prezentuje znakomite umiejętności. Potrafi przy tym również napędzić sporo strachu swoim obrońcom. Po jednej z jego strat GKS miał znakomitą okazję do zdobycia bramki. Strzał Łukasza Wrońskiego wybity został jednak z linii bramkowej. Humerski chwilę później zrehabilitował się za ten kiks broniąc strzał Bartłomieja Bartosiaka. AKS SMS mógł odpowiedzieć dwie minuty później. W 20. minucie przed szansą stanął Patryk Pietrasiak, ale nie zdołał pokonać Leonida Otczenaszenki. Jeszcze przed przerwą strzał głową Mikołaja Boćka trafił w słupek, a dobitka Wrońskiego w boczną siatkę. FA GKS, mimo optycznej przewagi, biła głową w przysłowiowy mur postawiony przez defensywę AKS SMS i Humerskiego.

Po przerwie nadal przeważała FA GKS i nadal nie potrafiła znaleźć recepty na pokonanie bramkarza AKS SMS. W końcówce przypominało to obronę Częstochowy. Łódzki zespół kończył w dziewiątkę, ale mógł nawet wygrać. W szóstej minucie doliczonego czasu gry meczowej piłki nie wykorzystał Pietrasiak.

FA GKS Bełchatów – AKS SMS Łódź 0:0

FA GKS: Otczenaszenko – Szymorek ż, Jarosław Trzeboński, Holik, Ochocki (90′ Bartłomiej Trzeboński) – Wroński, Golański, Bociek (80′ Nowak), Grzelak (67′ Warnecki) – Zdybowicz, Bartosiak

AKS SMS: Humerski – Korski ż, Korobka (68′ Karasiński), Gieraga (90′ Mamełka), Świątczak ż – Seta ż, cz, Rulewicz (81′ Piotrowski), Zawistowski, Miśkowiec ż, cz, Froncek (89′ Banasiak) – Pietrasiak