AKTUALNOŚCI
Aula Alchemium pękała w szwach

Aula Alchemium Politechniki Łódzkiej w pierwszą niedzielę lutego wypełniła się uczestnikami certyfikowanej konferencji szkoleniowej dla trenerów piłki nożnej. Kilkugodzinne szkolenie przebiegło w doskonałej atmosferze, a wysoki poziom zajęć sprawił, że wszyscy wracali do domów w pełni usatysfakcjonowani – informuje Łódzki Związek Piłki Nożnej.

ŁZPN zadbał o znakomite grono prelegentów. Dyrektor Szkoły Trenerów PZPN Paweł Grycmann, selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Michał Probierz oraz trenerzy Artur Skowronek i Przemysław Łagożny zadbali nie tylko o fachowy materiał szkoleniowy, ale również o przystępny i otwarty przekaz.

Szef szkoły trenerów przedstawił m.in. nowe wytyczne dot budowania jednostek treningowych. Poświęcił też wiele uwagi roli piłkarzy w procesie szkoleniowym. – Zawodnik musi wziąć odpowiedzialność na siebie, a my mu mamy dawać cały czas wsparcie merytoryczne. Pokazywać, co może robić lepiej, dawać zadania, dawać wyzwania – podkreślił Grycmann.

Probierz przed przyjazdem do Alchemium gościł w Atlas Arenie, gdzie w sobotnie popołudnie oglądał Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Orlen Cup Łódź 2023. Oprócz niego na trybunach zasiedli też m.in. prezes Łódzkiego ZPN Adam Kaźmierczak oraz wojewódzki koordynator kształcenia i licencjonowania trenerów Damian Gamus. Dzień później wszyscy aktywnie uczestniczyli w konferencji szkoleniowej. Selekcjoner kadry U-21 w otwarty sposób i na praktycznych przykładach podzielił się swoim doświadczeniem z kilkuletniej pracy w Cracovii. Zwrócił też uwagę na fakt, że w futbolu nie ma recepty na sukcesy. – Nie ma złotego środka. Gdyby był, to każdy by robił takie same wyniki. To, co w piłce działo się wczoraj, dzisiaj jest już nieaktualne. Za pół roku, czy za rok wszystko może się zmienić, bo treningi będą inne i inne elementy będą już decydowały o wynikach – powiedział Probierz.

Bogatym doświadczeniem dzielił się również Skowronek, który w przejrzysty sposób zaprezentował praktyczne aspekty dotyczące zachowań w obronie. Przy okazji zachęcał też wszystkich trenerów do aktywności również poza oficjalną częścią zajęć. – Na takich spotkaniach można poszukać inspiracji nie tylko podczas części wykładowej, ale również w kuluarach. To okazja do znalezienia nowych pomysłów i wprowadzenia ich do swojego warsztatu – wyjaśnił Skowronek.

Czwarty prelegent poświęcił swoje wystąpienie nowoczesnemu spojrzeniu na piłkarską analizę. Wyjaśnił na co zwracać uwagę, jakie wnioski wyciągnąć i jak przełożyć to na trening. – Fragment meczu z perspektywy telewizyjnej jest zupełnie inny od fragmentu meczu obserwowanego z wysokości trybun. Dzięki temu podczas analizy jesteśmy w stanie wyciągnąć zupełnie inne wnioski i zupełnie inaczej przedstawić to, co się wydarzyło – podsumował Łagożny.

Konferencja już przed rozpoczęciem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a limit 400 miejsc został wyczerpany w niespełna dwa dni. Ci, którym udało się znaleźć na liście uczestników opuszczali salę w pełni usatysfakcjonowani.

Źródło i zdjęcie: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
miki
1 miesiąc temu

Połowa auli śpi 😉

Zdw
1 miesiąc temu

Żenada. Większość gora w a klasie piłkę kopala

Misiek
1 miesiąc temu

dziaa – to co piesz lub bierzesz – dziel na pół !!!

dziaa
1 miesiąc temu

PMS Polska Myśl Szkoleniowa ma wyniki w 30 lidze w europie tak trzymać.Leśne dziadki w rytmie disco polo