Ósme zwycięstwo Pelikana Łowicz

Po raz ósmy w tym sezonie, a szósty na swoim boisku, piłkarze Pelikana Łowicz zainkasowali komplet punktów w grupie pierwszej III ligi. W niedzielę podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka pokonali, po dramatycznym i zaciętym meczu Victorię Sulejówek 2:0 (1:0). Łowiczanie mają na koncie już 26 punktów i awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi Lechia Tomaszów Mazowiecki – 30.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21. minucie po golu Jakuba Pawlickiego. Najciekawsze rzeczy działy się jednak po zmianie stron. W 52. minucie prowadząca mecz Anna Adamska pokazała czerwoną kartkę (druga żółta) Patrykowi Wielgoszowi z Victorii. W 71 minucie goście stanęli przed szansą na wyrównanie, ale Sebastian Pindor nie wykorzystał rzutu karnego, a jego strzał obronił Mateusz Wlazłowski. Na dodatek piłkarz gości sfaulował bramkarza gospodarzy i ujrzał drugą żółtą kartkę, czyli w konsekwencji czerwoną. Wynik meczu w 84. minucie ustalił Bartosz Dziemidowicz i Pelikan zwyciężył 2:0.

Pelikan Łowicz – Victoria Sulejówek 2:0 (1:0)
Bramki: Jakub Pawlicki 21, Bartosz Dziemidowicz 84

Pelikan: Wlazłowski – Borkała, Woliński, Winkler, Łojszczyk (69′ Pomianowski) – Falkowski (69′ Woder), Pawlicki (85′ Jendryczko), Sójka (85′ Śladowski), Grądzki – Garnysz (78′ Dziemidowicz), Sołtysiński.