ŁKS II wrócił na barażowe miejsce

W meczu drugoligowych rezerw, który zwieńczył 16. kolejkę II ligi, ŁKS II Łódź pokonał Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0) i awansował na piąte miejsce, które uprawnia do gry w barażach o I ligę. Problem w tym, że w przypadku degradacji pierwszej drużyny z PKO Ekstraklasy druga drużyna nie będzie mogła awansować o klasę wyżej. To jednak, miejmy nadzieję, ulegnie zmianie.

Póki co kibice ŁKS dużo więcej radości mają z występów tzw. dwójki. W poniedziałkowym meczu drużyna trenera Marcina Pogorzały wygrała 2:1 (1:0). Prowadzenie dał gospodarzom Oliwier Sławiński już w 8. minucie. ŁKS II miał kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia, ale do szatni zszedł z jedną bramką zaliczki. Ta okazała się zbyt mała w 55. minucie, kiedy to Łukasza Bombę pokonał Cyprian Popielec. ŁKS II szybko jednak odzyskał prowadzenie za sprawą Jana Kuźmy, a później kontrolował przebieg meczu mając okazje do strzelenia kolejnych bramek. 12 listopada ŁKS II zakończy pierwszą rundę wyjazdowym meczem z czternastym w tabeli GKS 1962 Jastrzębie. Spotkanie rozpocznie się o 12:30.

ŁKS II Łódź – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)
Bramki: Oliwier Sławiński 8, Jan Kuźma 61 – Cyprian Popielec 55

ŁKS II: Bomba – Bąkowicz, Ślęzak, Koprowski ż, Radziński – Zając (90′ Mnacakajan), Kuźma (67′ Kamin), Kościuk ż, Ricardo Goncalves (46′ Balongo), Młynarczyk (76′ Wszołek) – Sławiński (68′ Dynel).