Pelikan rozmontował Broń Radom

W rozegranym w piątkowy wieczór w Radomiu meczu inaugurującym 22. kolejkę grupy pierwszej III ligi miejscowa Broń uległa Pelikanowi Łowicz 0:1 (0:1). Dla podopiecznych trenera Pawła Jakóbiaka był to 12 zwycięski mecz o punkty w tym sezonie i jednocześnie czwarty wyjazdowy. Łowiczanie mają teraz na koncie 41 punktów i przynajmniej do sobotniego popołudnia zajmować będą trzecie miejsce w w tabeli.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 7. minucie, ale Maksim Kventsar posłał piłkę nad poprzeczką. Wraz z upływem minut do głosu doszli goście i w 32. minucie najskuteczniejszy zawodnik grupy pierwszej III ligi Szymon Sołtysiński umieścił piłkę w siatce miejscowych.

Po zmianie stron mecz stał się ostry i w 73 minucie czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został Bartosz Dziemidowicz z zespołu gości. Kilka minut później czerwień (druga żółta) ujrzał Maksim Kventsar z zespołu gospodarzy. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Pelikan mógł się cieszyć z kompletu punktów.

Broń Radom – Pelikan Łowicz 0:1 (0:1)
Bramka: Szymon Sołtysiński 32

Pelikan: Wlazłowski – Winkler, Garnysz, Czeczko (75′ Woder), Dziemidowicz  – Łojszczyk (79′ Jendryczko), Woliński, Borkała, Sójka – Pawlicki, Sołtysiński.