Mistrz jesieni IV ligi nie zwalnia tempa

W meczu na szczycie 19. kolejki IV ligi mistrz rundy jesiennej Sokół Aleksandrów pokonał na swoim boisku AKS SMS Łódź 3:1 (0:0) i umocnił się tym samym na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Dla aleksandrowian to drugie z rzędu wiosenne zwycięstwo, bo za pierwszym razem pokonali na wyjeździe Polonię Piotrków Trybunalski 3:0.

Gospodarze przeważali i mieli w pierwszej połowie kilka dobrych okazji do strzelenia gola, ale w bramce łodzian dobrze spisywał się Maciej Humerski.

O wyniku meczu zadecydowało ostatnie 2o minut. Na 1:0 wyprowadził Sokół Ołeksij Najdyszak, a na 2:0 podwyższył Wojciech Pawlak. Lider klasyfikacji skutecznych IV ligi Patryk Pietrasiak zdobył kontaktową bramkę, ale już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Jardel Muniz Cruz wykorzystując rzut karny.

Sokół Aleksandrów – AKS SMS Łódź 3:1 (0:0)
Bramki: Ołeksij Najdyszak 71, Wojciech Pawlak 79, Jardel Cruz 90, karny – Patryk Pietrasiak 81

Sokół: Rogalewicz – Chojecki, Pawlak, Dziuba, Wolinowski – Najdyszak (86′ Trenkner), Gmosiński, Woźniczak, Pawlikowski – Kania, Jardel Muniz Cruz

AKS SMS: Humerski – Zawistowski (60′ Telestak), Gieraga, Palasz, Borcuch – Skawiński, Włodarczyk (80′ Rulewicz), Kralkowski, Miśkowiec (55′ Wrzesiński) – Pietrasiak, Orzechowski (72′ Kożecki).