Tajemniczy Start znów przegrał

Po ostatnich porażkach z juniorami Sport Perfectu i Widzewa Łódź tym razem beniaminek IV ligi łódzkiej Start Brzeziny przegrał w Łodzi z juniorami UKS SMS Łódź występującymi w Centralnej Lidze Juniorów Starszych 4:6 (1:4, 1:1, 1:2). Rozegrano trzy tercje po 45 minut.

W pierwszej tercji zawodnicy UKS SMS zagrali mocnym tempem. Byli znakomicie poukładani taktycznie i szybko reagowali na wydarzenia na boisku. To nas zgubiło i przede wszystkim obnażyło nasze braki. Pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do walki o medale mistrzostw Polski i większość zawodników z pewnością będzie grało niedługo w Ekstraklasie. Wracając do meczu to od drugiej tercji spotkanie się wyrównało. Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w pierwszej odsłonie. Mam nadzieje, że w IV lidze z takimi zespołami się nie spotkamy ponieważ trudno grać przeciwko takim rywalom – skomentował Łukasz Bartczak, trener Startu Brzeziny.

W Starcie zwraca uwagę ilość zawodników testowanych. Trener Startu utrzymuje nazwiska graczy w tajemnicy tak jakby była to sprawa życia i śmierci. Rozumiemy, że ma to pomóc brzezinianom w utrzymaniu IV ligi. Z drugiej jednak strony wyniki ostatnich gier sparingowych (trzy porażki z juniorami) nie wróżą dobrze Startowi w walce o ligowy byt.

UKS SMS Łódź (CLJ) – Start Brzeziny 6:4 (4:1, 1:1, 1:2)
Bramki dla Startu: Hubert Mikołajczyk 27, 83, Robert Szubert 95, Kamil Walczak 127

Start: zawodnik testowany (70′ zawodnik testowany) – zawodnik testowany (46′ Alan Acela), Waldemar Pabiniak (90′ Robert Szubert), Piotr Grzywacz (46′ Michał Lech), Tomasz Kaźmierczak (90′ Piotr Grzywacz) – Adam Nowak (90′ zawodnik testowany), zawodnik testowany (90′ zawodnik testowany), Robert Szubert (46′ Marcin Lindner), Hubert Mikołajczyk (90′ Damian Knera) – zawodnik testowany (46′ Daniel Klimczak), Damian Knera (46′ Kamil Walczak).