Niespodzianka w Kleszczowie

Omega Kleszczów zremisowała 1:1 (1:0) z Mechanikiem Radomsko w meczu 26. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. To duża niespodzianka jeśli weźmiemy pod uwagę różnicę w tabeli między tymi zespołami. Na boisku nie było jej jednak widać.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. W 13. minucie Rafała Dawida pokonał Marcin Kabziński i Omega objęła prowadzenie. Po zdobyciu gola gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji. Nie potrafili ich jednak wykorzystać. Mechanik nastawił się na kontry i jedna z nich mogła zakończyć się sukcesem. Zabrakło jednak precyzji.

DSCF1943W drugiej połowie mecz się wyrównał, a z biegiem czasu Mechanik zaczął zyskiwać przewagę. W 62. minucie świetnej sytuacji pod bramką nie wykorzystał Adam Olejnik, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Pawłem Wiśniewskim. Napastnik Mechanika zdecydował się na strzał lobem. Piłka przeleciała jednak nad bramką. W odpowiedzi po zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła w słupek bramki Mechanika. Goście jednak nie rezygnowali. Dopięli swego w 89. minucie kiedy do wyrównania doprowadził Dariusz Frączyk. Biorąc pod uwagę przebieg meczu to remis jest zasłużonym rezultatem. Wspierani dopingiem swoich kibiców radomszczanie w niczym nie ustępowali Omedze, a przy odrobinie szczęścia mogli nawet wygrać.

Omega Kleszczów – Mechanik Radomsko 1:1 (1:0)
Bramki: Marcin Kabziński 13 – Dariusz Frączyk 89

Omega: Paweł Wiśniewski – Szubert (64′ Słomian), Świstak, Piotrowski ż, Jacak ż – Berg, Kabziński, Zawodziński (72′ Szymczyk), Marciniak, Rozwandowicz – Czaplarski (75′ Górski).
Trenerzy: Marcin Węglewski i Tomasz Jaworski

Mechanik: Dawid – Nowak ż, Frączyk, Michalski, Lewacki (71′ Tazbir) – Radziejewski, Szewczyk (71′ Żak), Antczak (87′ Majewski), Adam Olejnik (87′ Brych), Dryja – Walioszczyk.
Trener: Krzysztof Kowalski

Sędzia: Patryk Adamczyk (Łódź). Widzów: 200