Burza ochroniła przed niespodzianką

APPAW pierwszej połowie pachniało niespodzianką, bowiem klub z Krośniewic skazywany przed meczem na pożarcie stoczył wyrównany bój z drużyną Górnika Łęczyca.

Goście umiejętnie broniąc się nie dopuszczając do czystych sytuacji strzeleckich napastników Górnika, jednocześnie umiejętnie przeprowadzali kontrataki. Po jednym z nich w 23 minucie gola zdobył Oleksy uderzeniem głową z 8 metrów i dał prowadzenie drużynie gości. W pierwszej części spotkania poza strzałem Sobczaka głową drużyna gospodarzy ograniczała się głównie do strzałów z dystansu. Na bramkę Błaszczyka nieudolnie strzelali między innymi Czajkowski i Czekalski. Mimo tego, że przez cały mecz padał deszcz to w przerwie do największej burzy doszło w szatni Górnika Łęczyca. Po reprymendzie trenera Obarka, i w konsekwencji przeprowadzonych dwóch zmianach na drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna, czego dowodem była już 48 minuta, gdy po solowej akcji Laskowski dośrodkował piłkę na 11 metr. Do futbolówki dopadł, dopiero co wprowadzony na boisko Olczyk, który strzelił w długi róg bramki doprowadzając do remisu. Bramka podsyciła wolę zwycięstwa w piłkarzach Górnika, którzy z biegiem czasu osiągali coraz większą przewagę. W 58 minucie Kowalski znalazł się w sytuacji sam na sam z Cieplakiem. Górą w tej akcji okazał się bramkarz gości, wybijając ręką piłkę na rzut rożny. W 65 minucie swoją przewagę w końcu udokumentowali piłkarze Górnika. Po krótko rozegranych rzucie rożnym piłka trafiła na głowę Bartczaka, który wycofał futbolówkę na 17 metr gdzie czekał Czajkowski. Pomocnik Górnika bez namysłu huknął na bramkę, Błaszczyk po interwencji odbił piłkę przed siebie, lecz przy wślizgu Czekalski już nie miał szans. W 73 minucie wynik zawodów na 3:1 ustalił pięknym strzałem z 16 metrów w samo okienko Czajkowski. Trzeci gol usatysfakcjonował gospodarzy i w dalszej części spotkania skoncentrowali się już tylko na kontrolowaniu meczu.