ŁKS opuścił ostatnią pozycję

Nie było niespodzianek w 19. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Swoje mecze wygrali faworyci. Po trzy punkty oprócz UKS SMS Łódź i GKS Bełchatów sięgnęły: MKS Polonia Warszawa i Legia Warszawa. Swoje spotkanie wygrał również Łódzki Klub Sportowy, dzięki czemu opuścił ostatnią pozycję w tabeli.

Łodzianie wygrali na własnym boisku z Bronią Radom 2:1. Drugie zwycięstwo ŁKS w tym sezonie zapewnili Oskar Szumer i Mateusz Kryński. Takim samym rezultatem zakończył się mecz UKS SMS Łódź z Jagiellonią Białystok. Wicelider rozgrywek przegrywał od 50. minuty 0:1, ale po golach Sebastiana Motyki i Karola Świderskiego zdołał odnieść zwycięstwo. Zupełnie inny przebieg miał mecz GKS Bełchatów w Ostródzie. Brunatni rozgromili miejscowy Sokół 6:0. Do przerwy bełchatowianie prowadzili po trafieniu Tomasza Płoszki tylko 1:0. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Dwa gole dołożył niezawodny Dawid Flaszka, a po jednym trafieniu zanotowali: Mikołaj Bociek, Albin Maciejewski i Bartłomiej Kondracki.

Jeszcze okazalsze rezultaty osiągnęły inne drużyny, które walczą o awans do drugiej rundy. MKS Polonia Warszawa rozgromiła na wyjeździe MOSP Białystok 8:0, a Legia Warszawa 11:0 rozbiła Olimpię Elbląg.