Młody Bełchatów wiceliderem

Młodzi piłkarze PGE GKS Bełchatów pewnie 3:0 (2:0) pokonali na własnym boisku MOSP Białystok w spotkaniu 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tym samym Brunatni wykorzystali potknięcie UKS SMS Łódź i awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Po kwadransie gry bełchatowianie prowadzili 1:0 po bramce Bartłomieja Kondrackiego. W 32. minucie drugiego gola strzelił Krystian Pałczyński, a końcowy rezultat w drugiej połowie ustalił Albin Maciejewski. Śmiało można stwierdzić, że młodzi piłkarze PGE GKS są prawdziwymi rycerzami wiosny. W dziewięciu wiosennych meczach ligowych Brunatni odnieśli komplet zwycięstw.

W lekkim kryzysie wydaję się być natomiast UKS SMS Łódź. Tydzień temu UKS wymęczył trzy punkty z Jagiellonią Białystok, a teraz łodzianie jedynie zremisowali 1:1 na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Akademia Piłkarska ŁKS, która wygrała 3:2 na wyjeździe z Olimpią Elbląg. W innych spotkaniach pewne wygrane faworytów.

Do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek zostały już tylko dwie kolejki. Niezwykle emocjonujący będzie ostatni mecz, który zostanie rozegrany w niedzielę 1 czerwca. W bezpośrednim pojedynku PGE GKS Bełchatów podejmie UKS SMS Łódź. Zwycięzca może zapewnić sobie awans do fazy finałowej.