Awans młodego PGE GKS Bełchatów

Piłkarze PGE GKS Bełchatów wywalczyli awans z pierwszego miejsca do kolejnej fazy rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Starszych. W ostatnim spotkaniu młodzi bełchatowianie wygrali na własnym boisku z UKS SMS Łódź 3:2 (2:1). W ćwierćfinale Brunatni zagrają z Pogonią Szczecin.

Bełchatowianie prowadzenie objęli w 12. minucie po trafieniu Krystiana Pałczyńskiego. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Mateusz Świąder. Łodzianom w końcówce pierwszej połowy udało się strzelić kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Karol Świderski. W drugiej odsłonie gospodarze kontrolowali przebieg gry i co chwila groźnie kontrowali. W 51. minucie Albin Maciejewski swoim trafieniem zdecydowanie uspokoił poczynania PGE GKS. Nawet bramka w 66. minucie Świderskiego nie zmieniła losów pojedynku i Brunatni zwyciężyli 3:2. Tym samym piłkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie awansowali do ćwierćfinału. W nim rzutem na taśmę znaleźli się piłkarze Legii Warszawa, którzy wygrali na wyjeździe z Polonią Warszawa.

W 1/4 finału PGE GKS Bełchatów zagra z Pogonią Szczecin. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w środę 5 czerwca w Szczecinie natomiast rewanż odbędzie się w sobotę 8 czerwca w Bełchatowie.