119 minuta pogrążyła młody GKS

O wielkim pechu mogą mówić młodzi piłkarze PGE GKS Bełchatów. Brunatni zremisowali po dogrywce z Pogonią Szczecin 2:2 (2:1) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Decydującą bramkę gospodarze stracili w 119. minucie z rzutu karnego.

Bełchatowianie już w 10. minucie mogli się cieszyć po trafieniu Tomasza Płoszki. Tuż po wznowieniu drugiej odsłony podwyższył Bartosz Turniak. Rywale odpowiedzieli błyskawicznie. W 50. minucie kontaktowego gola strzelił Robert Obst. Od tego momentu żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić skutecznej akcji. Goście ze Szczecina w trzeciej minucie doliczonego czasu gry egzekwowali rzut karny. Jedenastkę zdołał jednak obronić Paweł Lenarcik.

Pierwsza połowa dogrywki nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero w 119. minucie drugiej odsłony szczecinianie zdołali strzelić zwycięską bramkę. Tym razem rzut karny pewnie wykorzystał Michał Walski i Pogoń awansowała do półfinału.

PGE GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin pd. 2:2 (2:1)
Bramki: Tomasz Płoszka 10, Bartosz Turniak 49 – Robert Obst 50, Michał Walski 119-karny

PGE GKS: Paweł Lenarcik – Bartosz Turniak, Mateusz Świąder, Michał Stępień, Konrad Kołodziej – Mikołaj Raś (52′ Mikołaj Bociek), Tomasz Płoszka – Łukasz Bąkowicz, Bartłomiej Kondracki (72′ Kacper Banasiak, 94′ Krzysztof Opyd), Albin Maciejewski – Krystian Pałczyński (46′ Maciej Łabędzki).

Źródło: gksbelchatow.com