Wymęczony remis Pilicy Przedbórz

Piłkarze Pilicy Przedbórz na tydzień przed startem IV ligi łódzkiej zremisowali na wyjeździe w meczu sparingowym z Naprzodem Jędrzejów (IV liga świętokrzyska) 2:2 (0:0). Wyraźnie zmęczeni intensywnym okresem przygotowawczym przedborzanie nie potrafili znaleźć sposobu na rywali i dopiero po pojawieniu się na placu gry młodych zawodników doprowadzili do remisu.

Od pierwszych minut zagrali piłkarze, którzy występowali regularnie w meczach kontrolnych i zajęciach treningowych. To w głównej mierze zadecydowało o przebiegu pojedynku. – Zdecydowanie było widać po moich podopiecznych trudy okresu przygotowawczego. Zawodnicy grali niedokładnie, ale mimo wszystko do przerwy nie stracili bramki. Zmieniło się to dopiero w drugiej połowie. Po  dokonaniu zmian na murawie pojawili się juniorzy i mecz na świeżości udało się zremisować – skomentował Rafał Rabenda, trener Pilicy Przedbórz.

W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Kozyra, a dwanaście minut później remis uratował Marek Jończyk. Dla przedborzan było to ostatnie spotkanie kontrolne w okresie przygotowawczym. Pilica rozgrywki rundy jesiennej zainauguruje już w piątek meczem wyjazdowym z Nerem Poddębice.

Naprzód Jędrzejów – Pilica Przedbórz 2:2 (0:0)
Bramki dla Pilicy:
Grzegorz Kozyra 70, Marek Jończyk 82

Pilica: Stańczyk – Lizińczyk, Bartkowiak, zawodnik testowany, Głowacki – Jończyk, Stolarski, Dobrzański, Karasiński – Kujawski, zawodnik testowany. Na zmiany wchodzili: Nowakowski – Mordak, Młynarczyk, Kozyra, Pietrykowski, Wyciszkiewicz, Kucharski, Brodzik.