Michał Skorzycki wyszarpał trzy punkty

Zwycięstwem 3:2 (2:1) KKS Koluszki z GLKS Dłutów zakończyło się spotkanie 22. kolejki łódzkiej klasy okręgowej, które zostało rozegrane w późne czwartkowe popołudnie. Goście byli bliscy urwania koluszkowianom dwóch oczek, ale w końcówce trzy punkty gospodarzom zapewnił Michał Skorzycki.

Był to bardzo ważny pojedynek dla układu dolnej części tabeli. Obie ekipy przed tym spotkaniem dzieliły jedynie dwa punkty. Nic dziwnego, że od pierwszych minut zarówno gospodarze jak i goście dążyli do szybkiego wyjścia na prowadzenie. Na to trzeba było jednak poczekać do 25. minuty. Na listę strzelców wpisał się Kamil Potakowski. Zdobyta bramka dodała miejscowym więcej pewności. Koluszkowianie starali się grać bardzo dokładnie natomiast przyjezdni grali chaotycznie i nie potrafili stworzyć zagrożenia. W 39. minucie drugiego gola zdobył Potakowski i wyglądało na to, że już po pierwszej połowie KKS może zapewnić sobie zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Jeszcze przed przerwą Rafała Adamczyka pokonał Mateusz Żabolicki i piłkarze z Dłutowa strzelili kontaktowego gola.

Drugą połowę z zębem rozpoczęli gospodarze. Dłutowianie zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i co chwila doprowadzali do groźnych sytuacji. Pressing wyraźnie poskutkował. W 52. minucie szarżujący w polu karnym Żabolicki technicznym uderzeniem przelobował Adamczyka i posłał piłkę do siatki. Od tego momentu goście wyraźnie opadli z sił. Brakował u nich pomysłu na grę. Trochę inaczej wyglądała sytuacja w szeregach miejscowych. KKS starał się wyprowadzać szybkie kontry i stwarzać zagrożenie po stałych fragmentach gry. Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów po zamieszaniu w polu karnym piłkę głową do bramki wbił Michał Skorzycki i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca.

KKS Koluszki – GLKS Dłutów 3:2 (2:1)
Kamil Potakowski 25, 39, Michał Skorzycki 84 – Mateusz Żabolicki 44, 52

Koluszki: Adamczyk – Kwiatkowski (62’ Bryszewski), Dymowicz ż, H. Marczyk, A. Marczyk ż – Potakowski, Kaźmierczak (80’ Chrustowski), Duczek, Gajek ż – Perek, Jankowski ż (70’ Skorzycki).

Dłutów: Wójt – Stelmach, Graca, Strzelec, Skiba – Łańcuchowski (77’ Bukowiecki), Mosiński, Klimczak (30’ Golik), Żabolicki – Stolarek, Borowiec (70’ Woch).