Nadal niepokonani

Po kolejnym dobrym meczu najmłodsi zawodnicy MKS-u Expom Krośniewianki wygrali kolejne spotkanie w Łódzkiej Klasie Górski, grupa C.

Chłopcy z rocznika 1999 i młodsi ciągle nie znajdują pogromców wśród ligowych rówieśników. Mimo, że do rozegrania w rundzie jesiennej pozostało jeszcze jedno spotkanie to już wiadomo, że Krośniewice spędzą przerwę zimową na fotelu lidera rozgrywek.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze z Poddębic, którzy niespodziewani objęli prowadzenie, niestety ich radość nie trwała zbyt długo. Przed gwizdkiem kończącym pierwsze 20 minut wynik był już korzystny dla chłopców z Krośniewic, którzy wygrali tą część spotkania 3 – 1. Drugie dwadzieścia minut przebiegało już pod nasze dyktando strzeliliśmy gospodarzom 2 kolejne bramki pozbawiając ich szans na korzystny rezultat. Trzecia część spotkania także toczyła się po myśli zawodników Expomu, którzy dołożyli jeszcze 2 trafienia, tracąc jednakże bramkę z kontry. Wynik końcowy 7 – 2 dla Krośniewic oddawał w pełni przewagę jaką na boisku wypracował sobie Expom.

Mecz nie należał do najładniejszych, ze względu na liczne faule, a w poczynaniach chłopców na boisku często wkradał się chaos. Wnikało to z nieobecności kilku podstawowych zawodników, na szczęście ich zmiennicy spisali się na medal. Szczególnie przetrzebiona była linia obrony (brak J.Kopcia i N.Zagajewskiego) oraz środek pomocy (J.Nadolski), trenerzy musieli więc zmienić ustawienie taktyczne zespołu. Tym razem zespół zagrał w ustawieniu 1-2-3-2, a na boisko wyszli: D.Gajdziński – D.Burdyka, D.Błaszczyk – M.Bonawenturczak, D.Duczyński, M.Kaczuba – M.Trembaczyk, K.Wojtczak. Na ławce rezerwowych zaczęli spotkanie: M.Morusgała, D.Zasadziński, M.Łochyński. Mimo korzystnego wyniku trenerzy mieli zastrzeżenia co do dyscypliny taktycznej drużyny, oraz przede wszystkim co do błędów w obronie i straty 2 goli. Cieszy wynik, fotel lidera, zainteresowanie mediów i sponsorów, chcemy z chłopcami solidnie przepracować okres zimowy i utrzymać wysoką formę do końca rozgrywek. W rundzie rewanżowej czekają nas ciężkie mecze wyjazdowe w Strykowie i Ozorkowie. Mamy tylko nadzieję że przeciwnicy będą grać uczciwie i nie będą wystawiać w swoich składach więcej niż 2 zawodników ze starszego rocznika 1998 (tylko taką możliwość dopuszcza Wydział Gier ŁZPN).

źródło: MKS Expom Krośniewianka