KS Sand Bus Kutno nie zwalnia tempa

Mimo zapewnienia już sobie pierwszego miejsca w łódzkiej klasie okręgowej i tym samym wywalczenia awansu do IV ligi piłkarze KS Sand Bus Kutno nie zamierzają spocząć na laurach. Podopieczni trenera Sławomira Ryszkiewicza w spotkaniu rozegranym awansem pokonali na własnym boisku LZS Justynów 5:1 (2:0) i co najmniej do soboty powiększyli przewagę nad drugim Orłem Parzęczew do piętnastu punktów.

Walczący o utrzymanie goście to jeden z lepszych zespołów rundy wiosennej. Na jesieni było zupełnie inaczej. LZS Justynów zamykał ligową tabelę, ale niespodziewanie na własnym obiekcie zdołał piłkarzy z Kutna pokonać 1:0. Tym razem Miejscy od samego początku ułożyli mecz pod własne dyktando. Już w 2. minucie golkipera przyjezdnych pokonał Jakub Kustra. Kwadrans później ten sam piłkarz podwyższył na 2:0. Kutnianie spokojnie kontrolowali przebieg gry i na przerwę schodzili z solidną zaliczką bramkową.

Tuż po wznowieniu gry dał o sobie znać Kamil Zagajewski, który w ciągu pięciu minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gospodarze od tego momentu nie forsowali już tempa gry tylko skupili się na pewnym kontrolowaniu meczu. W 68. minucie piątą bramkę dla miejscowych strzelił Kustra i tym samym skompletował hat-tricka. LZS Justynów stać było tylko na honorowego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry strzelił go Arkadiusz Siuto.

KS Sand Bus Kutno – LZS Justynów 5:1 (2:0)
Bramki: Jakub Kustra 2, 17, 68, Kamil Zagajewski 47, 52 – Arkadiusz Siuto 90+2