eME kobiet: Bez szans ze Szwedkami

Nie udało się reprezentacji Polski kobiet sprawić niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów drużynie Szwecji. Liderki grupy 4 eliminacji do mistrzostw Europy pewnie wygrały w Łodzi z naszymi reprezentantkami 4:0 (1:0). Worek z bramkami rozwiązała Amanda Ilestedt w 40. minucie.

W drugiej połowie przewaga rywalek była już bardzo widoczna, a Annę Szymańską pokonały kolejno: Lotta Schelin, Kosovare Asllani i Fridolina Rolfo. W naszej drużynie całe spotkanie zagrała królowa strzelczyń I ligi Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź). Po sześciu meczach Polska zajmuje przedostatnie, czwarte miejsce w grupie z dorobkiem siedmiu punktów.

Polska – Szwecja 0:4 (0:1)
Bramki: Amanda Ilestedt 40, Lotta Schelin 60, Kosovare Asllani 70, Fridolina Rolfö 87