Pewne zwycięstwo Lechii Tomaszów

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła trzecioligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego pewnie pokonali w Elblągu miejscową Concordię 3:0 (2:0) i z dorobkiem dwunastu punktów plasują się na czwartym miejscu w tabeli. Już w pierwszej minucie prowadzenie dla gości uzyskał Paweł Magdoń.

Doświadczony stoper wykorzystał swoje centymetry w powietrznej walce o piłkę i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Przemysława Matłokę. Szybko strzelony gol ustawił dalszy przebieg meczu. Lechia cierpliwie czekała na możliwość podwyższenia prowadzenia, a w 23. minucie dopięła swego. W polu karnym sfaulowany został Jardel Cruz, a jedenastkę pewnie wykorzystał Wiktor Żytek.

W 56. minucie było po meczu. Drugiego swojego gola w Elblągu strzelił Żytek i stało się jasne, że Lechia przywiezie z dalekiego wyjazdu komplet punktów. W końcówce tomaszowianie mieli jeszcze kilka okazji do strzelenia kolejnych bramek, ale wynik 3:0 nie uległ już zmianie.

Concordia Elbląg – Lechia Tomaszów 0:3 (0:2)
Bramki: Paweł Magdoń 1, Wiktor Żytek 23-karny, 56

Lechia: Melon – Kolasa (55′ Goluński), Magdoń, Szutenberg, Widejko – Broź (55′ Rozwandowicz), Żytek, Szymczak, Mirecki (75′ Wolski), Miarka (78′ Cieślik) – Jardel Cruz