Rewelacyjna Unia nie dała szans Lechii

Unia Skierniewice ma coraz mniejszą stratę do ścisłej czołówki drużyn grupy I trzeciej ligi. W spotkaniu 16. kolejki rundy jesiennej pewnie pokonała przed własną publicznością Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0 (0:0). Lechia przed przerwą miała kilka znakomitych sytuacji, ale bohater meczu, którym był bramkarz Unii Artur Melon, nie dał się zaskoczyć.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Lechii Tomaszów. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka stworzyli sobie aż pięć świetnych podbramkowych sytuacji. Marcinowi Mireckiemu, Arturowi Golańskiemu i Bartłomiejowi Maćczakowi zabrakło jednak pomysłu na pokonanie rewelacyjnie dysponowanego Artura Melona. Bramkarz Unii z uśmiechem na ustach odbijał groźne strzały i pozwolił uwierzyć swoim kolegom w zwycięstwo.

Przełomowym momentem meczu była 49. minuta. Na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Konrad Niedzielski. Piłka nabrała rotacji, zmyliła Awdziewicza i wpadła do bramki. Lechia rzuciła się do odrabiania strat, ale nadziała się na wzorową kontrę gospodarzy. Wykończył ją mocnym strzałem Kamil Łojszczyk. Na kwadrans przed końcem meczu stało się jasne, że Unia świętowała będzie zwycięstwo. Tomasz Kolus podwyższył prowadzenie skierniewickiej drużyny na 3:0. Dzięki temu wynikowi na kolejkę przed końcem tytuł mistrza jesieni wywalczył Sokół Aleksandrów Łódzki. Za tydzień w Tomaszowie (niedziela, 18 listopada – 11:00) dojdzie do spotkania na szczycie pomiędzy Lechią i Sokołem. Będzie to szlagier jesieni w III lidze (grupa I).

Unia Skierniewice – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (0:0)
Bramki: Konrad Niedzielski 49, Kamil Łojszczyk 66, Tomasz Kolus 76

Unia: Melon – Wojciechowski, Kowalczyk, Szyc, Pomianowski – Łojszczyk ż (81′ Wyszogrodzki), Rakowski (88′ Gutkowski), Kolus (83′ Kiwała), Dąbrowski (46′ Warchoł ż), Bojańczyk – Niedzielski

Lechia: Awdziewicz – Cyran, Żmuda, Golański, Walasek – Tlaga (72′ Efir), Bocian (86′ Buczkowski), Jakubczyk, Rozwandowicz, Mirecki (81′ Kolasa) – Maćczak