Polonia Piotrków nie jest już niepokonana

Dużą niespodziankę przyniosła 21. kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej. Lider rozgrywek Polonia Piotrków przegrał w Szczercowie z miejscową Astorią 2:3 (1:2) i to pierwsza porażka podopiecznych Roberta Grzesiuka. Polonia miała za tydzień świętować awans do IV ligi łódzkiej, ale nawet wygrana ze Świtem Kamieńsk awansu jej jeszcze nie zapewni.

Bohaterem meczu w Szczercowie był zdobywca dwóch bramek Piotr Piotrowski. Potknięcie Polonii wykorzystał Świt Kamieńsk, który zmniejszył straty do siedmiu punktów. Za tydzień w Piotrkowie rozegrany zostanie pojedynek na absolutnym szczycie. Do końca o utrzymanie walczył będzie zespół Czarnych Rozprza. W sobotę pewnie pokonał drużynę Szczerbca Wolbórz i na pięć kolejek przed końcem ma jeszcze szanse na zachowanie ligowego bytu. Tym bardziej, że w ostatnich pięciu meczach sezonu gra z drużynami z dolnej części tabeli. Aż dziewięć bramek zobaczyli kibice w meczu Olimpii Wola Załężna z GUKS Gorzkowice. Gospodarze przegrywali do przerwy już 2:5, w drugiej połowie zaczęli odrabiać straty, ale brakło im skuteczności.

Start Lgota Wielka – Omega II Kleszczów 5:1 (3:0)
(Seweryn Kowalski 18, Łukasz Smolarczyk 22, 35, 57, Jakub Zatorski 84 – Witold Sowała 88)
Czarni Rozprza – Szczerbiec Wolbórz 4:0 (2:0)
(Daniel Sobczyk 20, Mateusz Dąbrowski 35, Bogusz Kapliński 66, Ivan Yermakov 89)
Olimpia Wola Załężna – GUKS Gorzkowice 4:5 (2:5)
(Łukasz Stępień 21, Adam Kowalczyk 36, 60, Damian Kowalski 57 – Hubert Tokarski 4, Dominik Wroński 10, 31, 42, Eryk Smuga 15-karny)
Włókniarz Moszczenica – LKS Mniszków 2:0 (0:0)