Zasłużone trzy punkty Pelikana Łowicz

Trzecioligowy Pelikan Łowicz, pokonując w niedzielę na swoim boisku Polonię Warszawa 1:0 (1:0), wygrał szósty mecz ligowy w tym sezonie. Dla podopiecznych trenera Mykoły Dremluka była to też druga domowa wygrana, dodajmy zasłużona, bo łowiczanie byli zespołem lepszym od byłego mistrza Polski. Po wygranej Ptaki mają na koncie już 20 punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli.

Spotkanie rozstrzygnęło się już w 9. minucie po golu Piotra Piekarskiego z rzutu karnego. W pierwszej połowie gospodarzy byli lepszym zespołem, ale nie stworzyli już sobie klarownej sytuacji na gola. Po zmianie stron gra się wyrównała. Polonia miała swoje okazje po stałych fragmentach gry. Nie wykorzystała ich jednak. Za to gola dla Pelikana mógł strzelić rezerwowy Dominik Głowiński.

Pelikan Łowicz – Polonia Warszawa 1:0 (1:0)