Pogrom w Młodej Ekstraklasie

W rozegranym awansem meczu 26. kolejki Młodej Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów U-21 przegrał z Młodym Widzewem 1:5. Honorowe trafienie dla „Brunatnych” zaliczył bramkarz Kamil Paprocki z rzutu karnego.

Po pierwszych 45 minutach widzewiacy prowadzili już różnicą czterech goli. Po bramce zdobyli Sebastian Ceglarz, Emil Wrażeń oraz Jakub Bartkowski. Na listę strzelców wpisał się także zawodnik z Bełchatowa, który pokonał własnego golkipera.

Po przerwie wynik podwyższył Ceglarz, zaś w 79 minucie gospodarze zdobyli honorowego gola. Z rzutu karnego Michała Pytkowskiego pokonał Kamil Paprocki.

Warto dodać, że od 42 minuty goście grali w osłabieniu. Mikołaj Zwoliński otrzymał czerwoną kartkę, która była konsekwencją dwóch żółtych.

Przeciwko łodzianom wystąpił najmłodszy w historii rozgrywek MESA skład GKS.

GKS Bełchatów (MESA) – Widzew Łódź (MESA) 1:5 (0:4)
0:1 – Witasik (9′ samobój)
0:2 – Ceglarz S. (20′)
0:3 – Wrażeń (30′)
0:4 – Bartkowski (44′)
0:5 – Ceglarz S. (64′)
1:5 – Paprocki (79′ rzut karny)

GKS (MESA): Paprocki – Sadziński, Michalski, Gadomski, Flis, Wroński, Zawieja, Witasik, Kaczmarek (66′ Pęciak), Grzelak (84′ Gołuch), Zięba (78′ Mielczarek)

Widzew (MESA): Pytkowski – Bartkowski, Dybiec, Zalepa, Zawadzki, Ceglarz D., Radowicz (46′ Wlazło), Zwoliński, Serwaciński (55′ Radzio), Wrażeń (68′ Knera), Ceglarz S. (80′ Bergiel)