Zwycięstwa Pogoni Ekolog

W miniony weekend oba zespoły Pogoni Ekolog Zduńska Wola rozegrały swoje mecze ligowe. Pierwsza drużyna zwyciężyła w Łodzi rezerwy Widzewa 2:0, a występujące w sieradzkiej klasie okręgowej Pogoń II ograła Piast Błaszki aż 4:0. Spotkanie zostało rozegrane w Wojsławicach.

Pogoń-Ekolog Zduńska Wola w ramach 18. serii spotkań IV ligi regionu łódzkiego pokonała Widzew II Łódź 2:0. Zduńskowolanie po zdobyciu drugiej bramki, grając nawet w dziesiątkę kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając na stworzenie niebezpiecznych sytuacji pod bramką swojego bramkarza Krzyszofa Gruchaja. W drugiej połowie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Marek Zaborowski. W 80. minucie urazu stawu skokowego doznał strzelec drugiej bramki Marcin Janicki.

Tym razem w barwach drugiej drużyny z al. Piłsudskiego wystąpił tylko jeden piłkarz z zespołu Czesława Michniewicza. 90 minut na boisku spędził Rumun Bogdan Straton. Warto wspomnieć, że w klubie ze Zduńskiej Woli pracuje były zawodnik Widzewa Łukasz Masłowski. „Masło” został niedawno trenerem jednej z grup młodzieżowych Pogoni – szkoli rocznik 1995.

Widzew II Łódź – Pogoń Ekolog Zduńska Wola 0:2 (0:1)
0:1 – Bronka (24.)
0:2 – Janicki (60.)

Widzew II: Stawiany – Waleski, Frankowski (35′ Stefaniak), Straton, Opaliński, Polaszczyk, Nowak (55′ Wójciak), Zieliński (35′ Kawka), Niżnikowski, Bergiel, Rzędzicki (46′ Armacki)

Pogoń Ekolog: Gruchaj – Augustyniak, Pietrzak, Swędrowski, Sopur – Górzawski, Kaleta, Jerzak (88′ Badowski), Zaborowski – Bronka (68′ Szczepański), Stępiński (46′ Janicki (80′ Konieczny)

Żółte kartki: Grzegorz Kaleta, Marek Zaborowski (dwie)
Czerwona kartka: Marek Zaborowski (77′)

W 17. kolejce sieradzkiej klasy okręgowej seniorów na boisku we Wojsławicach Pogoń-Ekolog II Zduńska Wola podejmowała Piasta Błaszki. Podopieczni trenera Krzysztofa Kulawieckiego nie pozostawili żadnych złudzeń gościom i w II połowie spotkania strzelili aż 4 bramki wygrywając zdecydowanie 4:0, mimo iż do przerwy utrzymywał się remis bezbramkowy. W drugiej połowie zduńskowolanie przewyższali rywala w wielu elementach, co udowodnili wysoką skutecznością pod bramką rywala.

Pogoń Ekolog Zduńska Wola – Piast Błaszki 4:0 (0:0)

1:0 – Mateusz Drąg (56′)
2:0 – Tomasz Krystkiewicz (73′)
3:0 – Mateusz Drąg (79′)
4:0 – Rafał Porada (81′)

Pogoń II Ekolog: Sokołowski – Kozłowski, Kubicki, Grobelny, Witczak – Porada, Stasiak, Pawlak (57′ Krystkiewicz), Lepczyński (84′ Eliasik) – Kozłowski (37′ Woźniak), Drąg (88′ Łukasz Motyl)

Żółte kartki: Mariusz Woźniak, Jarosław Sokołowski, Mateusz Eliasik