Druga wygrana młodych Polek

GIEKSA Arena po raz drugi szczęśliwa dla reprezentacji Polski do lat 17 kobiet. Po czwartkowej (12 października) wygranej 4:0 z Islandią Polki pokonały Norwegię 3:0 (2:0) i są o krok od zwycięstwa w swojej grupie eliminacyjnej. W środę (18 października) o 12:00 zagrają w Piotrkowie Trybunalskim swój ostatni mecz, a rywalem będzie Irlandia.

Polki znakomicie weszły w mecz. W 1. minucie prowadzenie dała naszej reprezentacji celnym strzałem Weronika Araśniewicz. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższyła Maja Zielińska, a wynik ustaliła na siedem minut przed końcem pojedynku Krystyna Flis.

Polska U17 (K) – Norwegia U17 (K) 3:0 (2:0)
Bramki: Weronika Araśniewicz 1, Maja Zielińska 45, Krystyna Flis 83

Polska: Wieczerzak – Witkowska (87′ Sobierajska), Piekarska, Łapińska, Flis – Zielińska (87′ Kuśmierczyk), Witek ż (90′ Dubiel), Araśniewicz, Marczak – Związek (74′ Abe), Ostrowska (90′ Salawa).