Przerwany mecz w Stawie

Gorąco było w czasie minionego weekendu na boiskach sieradzkiej klasy B. Awantura w Dworszowicach nie była jedyną. Przerwano również spotkanie w grupie II pomiędzy LZS Staw a Ostrovią Ostrówek. Powodem była wspólna szarża kibiców i zawodników gospodarzy.

Ja całe zdarzenie znam z opowieści zawodników i trenera – mówi zdenerwowany prezes Ostrovii Zbigniew Andrzejak. – Już przed meczem jak przyjechaliśmy do Stawu kilku miejscowych zawodników, którzy byli pod wyraźnym wpływem alkoholu, zaczęło się nam odgrażać. Dzisiaj to wam pokażemy! Do 53. minuty to my jednak prowadziliśmy 1:0. Wtedy miała miejsce sytuacja, po której przerwano mecz. Zawodnik gospodarzy uderzył naszego gracza, który nie pozostał mu dłużny. Obaj dostali czerwone kartki. Schodząc z boiska zaczęli się bić. Wtedy ruszyła na nas grupa kibiców ze Stawu – mówi Andrzejak.

Spotkanie zostało przerwane, a całą sprawą zajmie się Wydział Dyscypliny OZPN w Sieradzu. – Tu nie chodzi o walkowery. Mecze w klasie B to powinna być rekreacja, a nie chuligańskie bójki. Mam nadzieję, że kary będą surowe – kończy prezes Ostrovii.

O decyzjach Wydziału Dyscypliny oczywiście poinformujemy na naszym portalu.