Sparta Leśmierz na „pudle”

Trzynaste ligowe zwycięstwo odnieśli występujący w grupie III łódzkiej klasy A zawodnicy Sparty Leśmierz. Podopieczni Mariana Lemańskiego pokonali Bzurę Młogoszyn 2:1 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie 3. miejsce w lidze.

Gole dla Sparty w 19. oraz 32. minucie zdobył niezawodny ostatnio Kamil Sobczak. Honorowe trafienie dla gospodarzy minutę przed zakończeniem pierwszej połowy zaliczył Marcin Pietrasik. Tym zwycięstwiem „biało-czerwoni” dwie kolejki przed zakończeniem sezonu przypieczętowali swoją trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Bzura Młogoszyn – Sparta Leśmierz 1:2 (1:2)
Pietrasik 44′ – Sobczak 19′, 32′

Sparta: Barański, A. Zawierucha, Krawczyk, Janiak, Łuczak (77′ Głodek), Dośpiał, Pietrzak, Raj (32′ Walczak), Brzozowski, Sobczak, K. Zawierucha

Widzów: ok. 100

W pozostałych meczach 20. kolejki triumfowali faworyci. Jedynie w spotkaniu ostatniej w tabeli Ostrovii Ostrowy z Victorią Grabów zaskakujące zwycięstwo 4:0 odnieśli ci pierwsi. Najwięcej bramek oglądaliśmy w meczu lidera rozgrywek, MGLKS Uniejów, który pokonał Magnat Sierpów aż 9:2. Grający juniorskim składem Ner Poddębice szczęśliwie ograł LKS Świnice Warckie 2:1. Gdyby nie nieudolność napastników gości, wynik mógł być zupełnie inny. W pojedynku ligowych średniaków LKS Cedrowice zremisował z Dąbrowianką Dąbrowice 3:3. W ostatnim spotkaniu tej kolejki rezerwy Orła Parzęczew pewnie pokonały Zryw Śliwniki 8:2.