Chrzanowice blisko awansu

W najniższej klasie rozgrywkowej w okręgu piotrkowskim doszło do dwóch pojedynków na szczycie. W obu triumfowali gospodarze. W grupie drugiej klasy B coraz bliżej wywalczenia awansu są Ruch Chrzanowice oraz Polonia Gorzędów.

Przed tygodniem powrót do klasy A wywalczyła Tęcza Janków. W spotkaniu z walczącym również o promocję do klasy A Atomem Januszewice nie zastosowała taryfy ulgowej i w meczu, który obfitował w gole wygrała 4:3. O awans wciąż bije się jeszcze Luciążanka Przygłów, która wygrała 3:0 z Błyskiem Aleksandrów.
W grupie drugiej hitem był pojedynek prowadzącego w tabeli Ruchu Chrzanowice z zajmującym trzecie miejsce Zapałem Krzętów. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem miejscowych. Dzięki temu Ruch jest już o krok od wywalczenia awansu. Bliska powrotu do klasy A jest Polonia Gorzędów, która przezywała ciężkie chwile w ostatnim meczu w Dobryszycach. Po kilkunastu minutach spotkania LKS prowadził z Polonią już 2:0. Do przerwy zespołowi trenera Tomasza Augustyniaka udało się zdobyć kontaktowego gola. Po zmianie stron miejscowi opadli z sił i skończyło się na wygranej polonistów 4:2.
W tabeli prowadzi Ruch, który ma jeden punkt przewagi nad Polonią. Goniące czołową dwójkę Zapał oraz Start Lgota Wielka tracą do polonistów aż cztery punkty i trudno przypuszczać aby w dwóch ostatnich meczach udało im się zniwelować te straty.