Niechcice zmierzają do klasy A

Spadkowicz z piotrkowskiej klasy A Start Niechcice jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu. Piłkarze Startu odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem rozgromili LUKS Mroczków-Dzielna aż 8:1. Niechciczanie byli skuteczni. Grali także ładny futbol, który mógł się podobać publiczności.

Już na początku pierwszej połowy znakomitą sytuację miał Michał Wiśniewski, lecz z pięciu metrów trafił w słupek. W 15 minucie meczu zaczął się festiwal bramek. Pierwszą z nich zdobył Bartłomiej Rakowiecki, który w całym spotkaniu skompletował hat-tricka. Dziesięć minut później było 2:0. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Michał Wiśniewski, a Piotr Prochuń skierował ją do bramki przeciwnika. Goście od czasu do czasu stwarzali zagrożenie pod bramką Startu, lecz przez całe spotkanie dobrze funkcjonowała obrona gospodarzy. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu piłki w pole karne sfaulowany został Michał Wiśniewski i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Dawid Olczyk.

W przerwie doszło do kilku zmian w drużynie gospodarzy, które pomogły odnieść okazalsze zwycięstwo. Dwie bramki dołożył Bartłomiej Rakowiecki, który rozegrał jedno z lepszych spotkań. Na 5:0 podwyższył Jakub Augustyniak po podaniu Dawida Olczyka. Kilkanaście minut później hat-tricka skompletował Rakowiecki. W 70 minucie spotkania z powodu kontuzji boisko opuścił Konrad Mutryn, za którego wszedł Szymon Dębski. Kilka minut później w polu karnym Startu faulował Tomasz Skóra, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Goście zdobyli bramkę honorową z jedenastki. Na 7:1 po pięknej wymianie podań z Dębskim bramkę strzelił stoper Tomasz Krupa. Wynik spotkania w 85 minucie ustalił Andrzej Szkodziński.

Start Niechcice – LUKS Mroczków-Dzielna 8:1 (3:0)
Start: Kiereś – Skóra (73′ czerwona kartka), Krupa, Mizera, Mutryn (70′ Dębski), Szkodziński, M.Rakoczy (46′ D. Rakoczy), Olczyk, M. Wiśniewski (46′ Augustyniak), Rakowiecki, Prochuń (46′ P. Wiśniewski).

Źródło: lksstartniechcice.futbolowo.pl