Mazovia wraca do IV ligi

W niedzielne popołudnie Mazovia Rawa Mazowiecka wygrała w meczu barażowym o prawo gry w IV lidze łódzkiej z Termami Uniejów/Ostrowsko po dogrywce 4:2. Spotkanie rozegrano na neutralnym boisku w Łodzi przy ulicy Minerskiej. Dla rawian jest to powrót do ligi centralnej po dwóch latach.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie zdecydowała się na przeprowadzanie odważnych akcji ofensywnych. Dopiero w 9. minucie po kombinacyjnej akcji piłkę w polu karnym otrzymał Luke Uzoma i oddał strzał na bramkę, który okazał się za lekki i bez problemu wyłapał go Michał Warcholiński. Chwilę później Tomasz Stasiewicz znakomicie prostopadłą piłką wypuścił na wolne pole Krzysztofa Langowskiego. Strzał pomocnika nogami odbił golkiper Uniejowa. Dziesięć minut później po rzucie rożnym i wybiciu piłki przed pole karne minimalnie nad poprzeczką uderzył Rafał Bednarek. Pierwsze dwa kwadranse gry należały do Mazovi. Termy zaczęły śmielej atakować dopiero po 35 minutach. Ich ataki należały głównie do szybkich kontr. W 37. minucie piłkę w środku pola stracił Luke Uzoma. Uniejowianie przeprowadzili szybki atak i Krzysztof Łuczak strzałem po ziemi tuż przy słupku pokonał Przemysława Kopczyńskiego. Mazovia od razu ruszyła do odrabiania strat. Po faulu przed polem karnym bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Łukasz Choderski, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok bramki. W 40. minucie swój błąd naprawił Luke Uzoma. Nigeryjczyk znalazł się niepilnowany w polu karnym i strzałem obok Michała Warcholińskiego umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu gra na boisku się wyrównała i wynik nie uległ już zmianie.

Po wznowieniu gry pierwsi lepszą okazję mieli piłkarze Mazovi. W 51. minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne akcje próbował zamknąć Tomasz Stasiewicz, ale jego strzał powędrował nad bramką. Pięć minut później po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował Amadeusz Staniszewski i strzelił drugiego gola dla Uniejowa. Od tego momentu groźne akcje przeprowadzała tylko Mazovia. W 66. minucie w poprzeczkę trafił Szymon Leszczuk, a pięć minut później po wrzutce w pole karne przez Łukasza Choderskiego, strzał Rafała Bednarka odbił się od nóg obrońców i piłki trafiła do Pawła Wyciszkiewicza. Piłkarz nie zmarnował takiego prezentu i zdobył wyrównującą bramkę. W końcówce regulaminowego czasu gry szansę na gola miały jeszcze Termy, ale znakomitą okazję zmarnował Daniel Drozdowski.

Dogrywka była niezwykle emocjonująca. Najpierw w poprzeczkę strzelił Janusz Jończyk, a następie kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego Łukasza Wojciechowskiego obronił Przemysław Kopczyński. W 101. minucie po zespołowej akcji po profesorsku golkipera Term pokonał Tomasz Stasiewicz. To wyraźnie wprowadziło sporą nerwowość w grę Uniejowa. Termy próbowały zaatakować, ale znakomicie spisywała się defensywa biało- niebieskich. W 119. minucie Krzysztof Łuczak mógł doprowadzić do upragnionego remisu, ale minimalnie się pomylił uderzając nad bramką. W doliczonym czasie drugiej części dogrywki po szybkiej kontrze „kropkę nad i” postawił Kamil Stawiński. Tym samym Mazovię Rawa Mazowiecka zobaczymy wśród czwartoligowców. Po meczu piłkarze wraz z kibicami świętowali zwycięstwo i awans do ligi centralnej. Warto nadmienić, że w Łodzi stawiła się spora grupa sympatyków Mazovi, która przyjechała specjalnym autokarem i przez cały mecz głośno i kulturalnie dopingowała swoją drużynę.

Mazovia Rawa Mazowiecka- Termy Uniejów/Ostrowsko 4:2, 2:2 (1:1)
Bramki: Luke Uzoma 40, Paweł Wyciszkiewicz 71, Tomasz Stasiewicz 101, Kamil Starosiński 120 – Krzysztof Łuczak 37, Amadeusz Staniszewski 56

Mazovia: Przemysław Kopczyński – Piotr Bednarek, Michał Stanowski, Patryk Gołka, Łukasz Choderski –  Szymon Leszczuk, Tomasz Stasiewicz, Rafał Bednarek, Krzysztof Langowski – Luke Uzoma, Robert Cukiert, rezerwa: Rafał Sadowski, Jarosław Karaś, Sylwester Kowalczyk, Krystian Wieczorek, Sebastian Amer, Paweł Wyciszkiewicz, Kamil Stawiński

Termy: Michał Warcholiński – Łukasz Pacholczyk, Łukasz Wojciechowski, Dariusz Piaseczny, Patryk Lenart – Jacek Dutka, Adrian Janiak, Tomasz Matczak, Krzysztof Łuczak – Janusz Jończyk, Marcin Majewski, rezerwa: Tomasz Charuba, Marcin Dąbrowski, Filip Ochapski, Adrian Kuglarz, Grzegorz Dąbrowski, Łukasz Sztybrych, Daniel Drozdowicz

Żółte kartki: Łukasz Choderski, Sylwester Kowalczyk (Mazovia)- Krzysztof Łuczak (Termy)

Widzów: 176 (85 Rawa Mazowiecka)

Sędziował: Tomasz Krawczyk, asystenci: Marcin Hankiewicz, Rafał Przytuła