Cztery bramki Zduńskiej Woli

Pogoń Zduńska Wola (IV liga łódzka) wygrała z Piastem Błaszki (sieradzka klasa okręgowa) 4:2 (3:0) w meczu sparingowym rozegranym w Zduńskiej Woli. Gospodarze losy pojedynku rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, kiedy strzelili rywalom trzy bramki.

Zduńskowolanie bardzo szybko przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie. Po raz pierwszy bramkarza gości w 10. minucie pokonał Łukasz Światowy. Pogoń poszła za ciosem i niecałe dziesięć minut później prowadziła 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Lewandowski. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola dołożył Adam Konieczny. Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu, a piłkarze z Błaszek starali się atakować. W 49. minucie rozmiary porażki zmniejszył Damian Rymarski, który perfekcyjnie wykorzystał rzut karny. Piast poszedł za ciosem i śmielej zaatakował. W 68. minucie kontaktową bramkę zdobył Adrian Kępski. Goście byli blisko wyrównania, ale znakomicie w bramce spisywał się Krzysztof Chruściel. W końcówce zduńskowolanom udało się trafić do siatki rywali jeszcze raz. Ostateczny rezultat na 4:2 w 87. minucie ustalił Grzegorz Kaleta.

Pogoń Zduńska Wola – Piast Błaszki 4:2 (3:0)
Bramki: Łukasz Światowy 10, Michał Lewandowski 18, Adam Konieczny 25, Grzegorz Kaleta 87 – Damian Rymarski 49(k), Adrian Kępski 68

Pogoń: Krzysztof Chruściel – Krystian Grzelak, Piotr Świniarski, Damian Grzelak – Michał Lewandowski, Mateusz Boruń, Kamil Radomski, Łukasz Światowy, Rafał Porada – Adam Konieczny, Michał Ignaczak.
Na zmiany wchodzili: Alessandro Magini, Rafał Łaguniak, Arkadiusz Piotrowski, Grzegorz Kaleta, Filip Sysio, Sebastian Plisiecki, Patryk Kaczmarek, Kacper Korona, Rafał Kurzynga, Kamil Endler.