Start pewnie wygrał w Łęczycy

Pewne przekonywujące zwycięstwo 5:1 (3:0) odnieśli piłkarze Startu Brzeziny z Górnikiem Łęczyca (II grupa łódzkiej klasy A) w meczu sparingowym, który został rozegrany w ramach posezonowego roztrenowania. Spadkowicz IV ligi łódzkiej wystąpił w tym meczu w eksperymentalnym składzie.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w drużynie Startu nie zagrali nowi zawodnicy. – W sparingu z Górnikiem zagrali wszyscy piłkarze, którzy występowali w IV lidze, piłkarze wracający z wypożyczenia oraz juniorzy. Chcieliśmy dać pograć wszystkim naszym chłopakom. Zawodnicy, którzy się do nas zgłaszali i których mieliśmy sprawdzić zagrają w innych meczach – powiedział Marcin Lindner, prezes Startu Brzeziny.

Z wypożyczenia do Brzezin wrócili: Dawid Acela, Mariusz Matusiak i Adrian Skwarka. Bardzo dobre spotkanie rozegrał młodziutki bramkarz Adam Niewiadomski. Goście w pierwszej połowie udokumentowali swoją przewagę trzema golami. Po przerwie honorową bramkę dla Górnika strzelił Bogdan Pacałowski, ale ostatecznie Start wygrał 5:1.

Górnik Łęczyca – Start Brzeziny 1:5 (0:3)
Bogdan Pacałowski – Kamil Walczak 2, Hubert Mikołajczyk 2, Adrian Skwarka

Górnik: Brzeziński – M. Sobczak, Jarczyński, Maśliński, Lewandowski, Łuczak, Olczak, zawodnik testowany, Pałczyński, zawodnik testowany, Góra. Na zmiany wchodzili: Pacałowski, Karasiński, Bartosz Sobczak, Błachowicz

Start: Niewiadomski – Jedynak, Borowski, Matusiak, Knera – Mikołajczyk, Pabiniak, Grzywacz, Acela, Skwarka – Walczak. Na zmiany wchodzili: Lindner, Rosiak, Koperniak, Miazek, Klimczak.