LKS Mierzyn postraszył lidera

Za nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej w piotrkowskiej klasie okręgowej. Zjednoczeni Gmina Bełchatów pokonali LKS Mierzyn 2:0 (0:0), ale zespół Edwarda Cecota nie może być jeszcze pewny tytułu mistrza jesieni. Do pełni szczęścia potrzebny jest przynajmniej remis w spotkaniu ostatniej kolejki w Piotrkowie.

Zjednoczeni dość długo nie mogli sforsować defensywy spadkowicza z IV ligi. Dopiero siedem minut po wznowieniu bramkarza LKS Mierzyn pokonał strzałem z ostrego kąta Krzysztof Opyd. Wynik ustalił Jan Rojek. Rezultat tego meczu mógł być jednak inny gdyby mierzynianie tuż po przerwie wykorzystali dwie świetne sytuacje podbramkowe. W porannej zapowiedzi pospieszyliśmy się nieco pisząc o tym, że wygrana z Mierzynem da Zjednoczonym pierwsze miejsce po rundzie jesiennej. Nadal bowiem szansę przezimowania na fotelu lidera ma jeszcze Szczerbiec Wolbórz. Drużyna Ireneusza Komara wygrała w Gorzkowicach z GUKS 4:1 (1:1) i traci do United trzy punkty. Teoretycznie jeszcze może więc zająć pierwsze miejsce gdyż w bezpośrednim meczu padł remis 1:1. Duża niespodzianka w Niechcicach. Start wygrał z Concordią Piotrków 2:0 (0:0).DSCF6438 Tym samym bardzo dobry debiut w roli trenera zanotował Artur Lamch. Nieoczekiwane zwycięstwo odniósł w Kleszczowie Gerlach Drzewica, który wygrał z Omegą 3:1 (1:0). Kleszczowianie mieli optyczną przewagę jednak ambitni goście nie przestraszyli się faworyta i zdobyli bardzo cenne trzy punkty. Dwa gole dla drzewiczan zdobył Damian Nowicki.

Oto wyniki 12 kolejki:

Omega II Kleszczów – Gerlach Drzewica 1:3 (0:1)
(Krzysztof Baryła 90+2 – Jacek Listkiewicz 11, Damian Nowicki 80, 90+3-karny)
GUKS Gorzkowice – Szczerbiec Wolbórz 1:4 (1:1)
(Eryk Smuga 39 – Konrad Orzechowski 25, Patryk Tomaszczyk 49, Marek Rękorajski 90-karny, Dariusz Warcholiński 90+2)
Zjednoczeni Gmina Bełchatów – LKS Mierzyn 2:0 (0:0)
(Krzysztof Opyd 52, Jan Rojek 71)
Start Niechcice – Concordia Piotrków 2:0 (0:0)
(Dariusz Wiśniewski 53, Krzysztof Gołombiewski 88)
Świt Kamieńsk – LKS Lubochnia 1:2 (1:0)
(Konrad Szmit 4-karny – Mateusz Głowacki 48, Kamil Seliga 61)
Stal Niewiadów – Ceramika Opoczno 1:0 (1:0) – mecz w Opocznie, bez udziału publiczności