Pierwszy sparingowy remis Warty

Po serii wygranych w meczach sparingowych Warta Sieradz zatrzymana została przez rezerwy PGE GKS Bełchatów. W kontrolnym meczu w Sieradzu zespół Tomasza Kmiecika zremisował z czwartoligowcem 1:1 (1:0). Bramki zdobyli: Marcin Kobierski (Warta) i Bartłomiej Bartosiak (PGE GKS II).

Bełchatowski zespół wystąpił wzmocniony piłkarzami, którzy nie załapali się do meczowej osiemnastki na spotkanie T-Mobile Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W Sieradzu kibice mogli zobaczyć między innymi: Kamila Poźniaka, Szymona Sawalę czy Bartłomieja Bartosiaka. Do przerwy prowadzili sieradzanie 1:0 po trafieniu Marcina Kobierskiego. Wyrównał w 63. minucie Bartłomiej Bartosiak pokonując Mateusza Wlazłowskiego z rzutu karnego.

Warta Sieradz – PGE GKS II Bełchatów 1:1 (1:0)
Bramki: Marcin Kobierski 43 – Bartłomiej Bartosiak 63-karny

Warta Sieradz: Adamek (46′ Wlazłowski) – Sosnowski, Różycki, Łochowski, Pietras (76′ Pertkiewicz) – Idzikowski (83′ Chlebicz), Piotr Kobierski, Mitek, Szyc (66′ Jezierski), Bogdan – Marcin Kobierski.

PGE GKS II: Lenarcik (61′ Bruchajzer) – testowany, Sawala (61′ Kowalski), Stolarczyk, Góralczyk (61′ Paluszkiewicz) – Zięba (61′ Maciejewski), Bartosiak, Poźniak, Kondracki (61′ Sitarz), Prokić – Flaszka (61′ Raś).

Źródło: własne, gksbelchatow.com